0,00 


Ostatní  

Z domova i ze světa

Hildegard Günzel panenky

 

Narozeniny George !

22. července 2018

Britská královská rodinka dnes slaví. Princ George(5), který je potomkem prince  Williama (36) a vévodkyně z Cambridge Catherine(36), slaví dnes páté narozeniny. I vy můžete mít vzpomínku na prince George v podobě nádherné panenky od světoznámé umělkyně Hildegardy Günzel. Nyní dokonce ve slevě a členové našeho klubu Svět panenek mají ještě větší slevu!Tak neváhejte,je nádherný! Všem přátelům přejeme hezký pobyt na našich stránkách www.svetpanenek.cz

 

 

 

 

 

Prince George jako panenku kluka najdete: Klikněte na: Hildegard Günzel panenky

Hildegard Günzel panenky  Královské děti od Hildegardy Günzel George, Charlotte, Louis...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Křtiny prince Louise:

Třetí potomek vévody(36) a vévodkyně(36) z Cambridge princ Louis byl v pondělí 9.7.2018 odpoledne pokřtěn.

Prince Louise přinesla Kate oděného do tradičních krajkových šatiček (jedná se o repliku původních šatů, které nechala královna Victorie v roce 1841 ušít pro svou nejstarší dceru), ve kterých byli pokřtěni i nyní čtyřletý George a tříletá Charlotte. Starší děti měl na starost William. Na veřejnosti se tak poprvé objevilo všech pět členů rodiny pohromadě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Královně Alžbětě II. je dnes devadesát dva let

 

Elizabeth Alexandra Mary Mountbattenová-Windsorová, známá na celém světě jako britská královna Alžběta II.,

se ve čtvrtek  21.dubna 2018 dožívá úctyhodných devadesáti dvou let!!!

Královna Alžběta II. je po šestašedesáti letech na trůnu nejrespektovanějším symbolem stability a jednoty Británie. Monarchii momentálně podporuje

podle ústavu Ipsos-Mori 76 procent respondentů a 70 procent dotázaných – nejvíce od roku 1981 – si přeje, aby královna vládla, jak nejdéle to půjde.

Od roku 2007 je nejstarší korunovanou hlavou na britském trůnu, a loni v září se stala dokonce i nejdéle vládnoucím monarchou Británie.

21. 4. 2018 - Britské královně Alžbětě II. je 92 let. Své zemi vládne už 66. rokem. A ačkoliv oficiální oslavy narozenin tradičně probíhají až v červnu, významnou událost kolem poledne připomnělo 41. dělostřeleckých salv v londýnském Hyde Parku. Na královninu počest se v Londýně večer koná také koncert, na kterém zazpívají hvězdy jako jsou například Tom Jones, Sting, Shaggy či Kylie Minogue. Na akci v londýnské síni Royal Albert Hall promluví královnin vnuk princ Harry. 

Britská panovnice každý rok slaví narozeniny dvakrát. Pravý den svých narozenin, 21. dubna, tráví v kruhu svých nejbližších. Letos se však večer zúčastní koncertu, který se koná pod záštitou britského Společenství (Commonwealth), jež mělo tento týden v Londýně summit.

V souladu s letitou tradicí se pak v druhou červnovou sobotu pořádají oficiální oslavy pro veřejnost, při kterých se koná slavnostní pochod vojáků a hudebníků Londýnem. Letos oslava připadá na 9. června.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karel IV. - 700 let výročí!

Karel IV. byl jedenáctý český král (14.května 1316 Praha - 29.listopadu 1378 Praha).

Byl to první český král, který se stal také císařem Svaté říše římské a byl posledním

korunovaným burgundským králem. Stal se tak osobním vládcem všech království

Svaté říše římské. Karel IV. (1316 – 1378), král český a císař Svaté říše římské,

patří k výjimečným osobnostem českých i evropských dějin.

Byl ambiciózním vladařem, prozíravým politikem i urbanistickým vizionářem.

Po celý rok 2016 se v Praze bude konat řada akcí připomínajících jeho výročí.

K tomuto výročí jsou vystaveny české korunovační klenoty ve Vladislavském sále od 15.5. do 29.5.2016.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dr. Martin Luther King 2018

Dr. Martin Luther King, Jr.(15.ledna 1929 Atlanta, Georgie-4. Dubna 1968 Memphis, Tennessee) byl americký baptistický kazatel, spolu s Malcolmem X  jeden z nejvýznamnějších vůdců afroamerického hnutí za občanská práva. Jeho hlavním cílem bylo zrušení zákonů stanovujících rasovou segregaci a prosazení ústavních práv vztahujících se na Afroameričany.

Hnutí za občanská práva, které zaznamenalo svůj začátek v padesátých letech, prosazovalo nenásilné protesty, skrze které požadovalo rovná práva pro všechny černošské Američany. Jedním z největších vůdců tohoto hnutí byl Martin Luther King.  Výsledkem tohoto hnutí bylo formální zrovnoprávnění Afroameričanů s bělochy.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Praha na osm dní vystaví ve Vladislavském sále korunovační klenoty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Královská svatba Meghan Markleové a Harryho 19.5.2018.

Princ Harry je nejmladší syn prince Charlese a zesnulé princezny Diany.Jeho babičkou je královna Alžběta II. Jako mladší bratr prince Williama je třiatřicetiletý Harry šestý v pořadí nástupnictví na trůn.V kapli sv.Jiří na hradě Windsor,v místě své nadcházející svatby,byl pokřtěn.Oslovovaný jako Jeho královská Výsost princ Henry z Walesu,studoval na Wetherby School,Ludgrove School a Eton College v Británii.

Meghan Markleová je šestatřicetiletá americká herečka z kalifornského Los Angeles. Diváci ji mohou znát především ze seriálu Suits (v češtině Kravaťáci), kde ztvárňuje asistentku Rachel Zaneovou od roku 2011. Její matka Doria Radlanová je Afroameričanka, zatímco její otec Thomas W. Markle je běloch s holandskými a irskými geny, který se živí jako osvětlovač a je držitelem ceny Emmy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korunovace císařovny Alžběty Bavorské - Sissi

Dne 8. 6. 1867 byla korunována rakouská císařovna Alžběta Bavorská jako uherská královna Erszébet Magyar királynö.. Svět ji zná pod jménem Sissi jako nejkrásnější

panovnici Evropy a manželka Franze Josefa I. Ať už byla jakákoliv, krásná byla, že? A filmové zpracování též. Co říkáte?

 

_^_    

Nepřihlášen  
RegistrationCZ EN DE
Svetpanenek.cz,Soňa Fajmanová,Drnovská 508,Praha 6,Česká republika, e-mail: svetpanenek@firemni.cz
Powered by EPUS    Webdesign Comin.cz    © 2003-2005, Soňa Fajmanová